Loading...
Shanghai, Hiina
Esmaspäevast laupäevani 9.00-20.00

Energiatõhusus

Mida teha energiatõhususe saavutamiseks Energiatõhususe saavutamiseks kasutatavate alternatiivide hulgas on tõepoolest: 1. Säästutoodete kasutamine Eelkõige toodavad mõned ettevõtted energiakasutuse tõhustamiseks vähem energiat tarbivaid tooteid

bauroc Eesti | Energiaklassi kalkulaator

>> Kalkulaatori leiad lehe lõpust Eestis kehtib alates 2019 aastast Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri määrus nr. 63 „Hoone energiatõhususe miinimumnõuded", mis sätestab uute ehitavate ja oluliselt rekonstrueeritavate hoonete energiatarbe ja selle arvutamise metoodika. Määrus on avaldatud Riigi Teatajas ja selle täieliku teksti leiate …

Majandus

Hoonete energiatõhususe miinimumnõuete kontekstis räägitakse üha enam liginullenergiahoone nõuete jõustumisest. Liginullenergiahoone määratlus ja …

Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv järgmise ettepaneku juurde: hoonete energiatõhususe …

ET ET EUROOPA KOMISJON Brüssel, 15.12.2021 COM(2021) 802 final ANNEXES 1 to 9 LISAD järgmise ettepaneku juurde: Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv hoonete energiatõhususe kohta (uuesti sõnastatud) {SEC(2021) 430 final} - {SWD

Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv järgmise ettepaneku …

Hoone energiatõhusus määratakse kindlaks arvutusliku või tegeliku mõõdetud energiakasutuse alusel ning see kajastab ruumide kütmise ja jahutamise, tarbevee …

Hoonete energiatõhusus | Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet

Umbes 50% Eestis kasutatavast energiast kulub hoonetele ja seetõttu on Eestis väga oluline muuta hooned energiasäästlikumaks, parandades samal ajal ka hoonete sisekliimat, säilitades olemasolevaid konstruktsioone ning korrastades hoone välisilmet.

Majandus

Hoone energiatõhususe miinimumnõuded jõustusid Eestis esmakordselt 2008. a. Alates hoone energiatõhususe miinimumnõuete rakendumisest on vastavus energiatõhususe nõuetele olnud ehitusloa andmise üheks eelduseks. Energiatõhususe miinimumnõuded kohalduvad uute hoonete püstitamisel ja olemasolevate hoonete olulisel rekonstrueerimisel.

Energiatõhususarvu olemus, arvutamine ja kasulikkus

Energiatõhususarvu eesmärgiks on tõendada ehitatava või oluliselt rekonstrueeritava hoone vastavust energiatõhususe miinimumnõuetele. Uuri lisa ETA ehk energiatõhususarv on numbriline väärtus, mis näitab …

Energiatõhususe valdkonna õigusloomest

ENERGIATÕHUSUSE MIINIMUMNÕUDED • Energiakandjate kaalumistegur 1,5 -> 2,0 • Nõuded ventilatsioonile (köetava pinna põhine) • Nõuded suvisele ruumitemperatuurile (tuulutamine!) • Nõuded välispiiretele • Elamud ja mitteelamud • Välispiirete keskmine

Energiamärgis | Kliimaministeerium

Energiamärgis võimaldab võrrelda hoone energiatarvet teiste hoonetega. See aitab valida energiasäästlikuma variandi, näiteks kõige säästlikuma kodu, sest mida kõrgem on …

Seadmete energiatõhususe seadus–Riigi Teataja

1. peatükk ÜLDSÄTTED 1. Seaduse reguleerimisala (1) Käesolev seadus reguleerib energia ja muude ressursside tõhusama kasutamise eesmärgil teatud liiki kodumasinatele, soojusseadmetele ja seadistele (edaspidi seadmed) esitatavaid energiatõhususe, energiamärgistuse ja ökodisaini nõudeid ning nõuetele vastavuse hindamise ja …

Kõrgem energiamärgis – sinu suurem kokkuhoid

Energiamärgis näitab vastavust energiatõhususe miinimumnõuetele. Energiamärgis on dokument, mis näitab, kui palju hoone või selle osa tarbib köetava pinna ruutmeetri kohta …

Energiamärgis | Kliimaministeerium

Hoone energiatõhususe arvutamise metoodika.xls | 309.5 KB | xls Viimati uuendatud 30.06.2023 Püsi kursis! Sotsiaalmeedias Kliimaministeerium Suur-Ameerika 1, 10122 Tallinn +372 626 2802 [email protected] Registrikood: 70001231 Avatud E-N 8.00-16.00 ...

Süütegu – Vikipeedia

Lingid siia Seotud muudatused Erileheküljed Püsilink Lehekülje teave Viita leheküljele Hangi lühendatud URL Laadi alla QR-kood Andmeüksus Süütegu (inglise keeles offence) on süüliselt toime pandud õigusvastane tegu, mis vastab süüteokoosseisule. Eesti karistusõiguses on süütegu karistusseadustikus või muus seaduses sätestatud karistatav …

Energiatõhususarvu olemus, arvutamine ja kasulikkus

ETA ehk energiatõhususarv on numbriline väärtus, mis näitab kilovatt-tundides ruutmeetri kohta kui palju energiat hoone aasta jooksul tarbib, et tagada kasutaja jaoks sobiv …

Majandus

hoone energiatõhususe optimeerimiseks paigaldatav süsteem. Seega on automaatikasüsteemil energiatõhususe suhtes abistav funktsioon ning kasulikuks informatsiooniks on pigem selle olemasolu (jah / ei) ning …

Energiamärgis

Energiamärgis Pakume oma klientidele energiamärgise väljastamise teenust. Energiamärgise omamine hoonetel on 2009 aastast kohustuslik, kuid väga levinud ta siiski siiani ei ole. ABaudit väljastab energiamärgiseid hetkel ainult olemasolevatele hoonetele. Meie väljastatud energiamärgised vastavad kõigile kehtestatud nõuetele ja neid saab …

Uued energiatõhususe klassid Indesit | Indesit EE

Alates 2021.a. märtsist kehtivad kodumasinatele uued energiamärgised ja muudetud energiatõhususe klassid Uutel energiamärgistel on juurutatud mitmed uuendused: Kõikidel energiamärgistel on QR kood, mis on ühendatud EL toodete andmebaasiga EPREL.

Uued energiatõhususe klassid Indesit | Indesit EE

Alates 2021.a. märtsist kehtivad kodumasinatele uued energiamärgised ja muudetud energiatõhususe klassid Juriidilise nime muutmine: pärast Whirlpool Corporationi ja Arçelik A.Ş vahelise tehingu lõpuleviimist uue üksuse loomiseks Euroopa tasandil (Beko Europe) on WHIRLPOOL EESTI OÜ nüüd muutnud oma juriidilise isiku nime.

Hoonete energiatõhusus | Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet

2020. aasta algusest on uute hoonete energiatõhususe miinimumnõudeks A-klassi hoone ehk . Liginullenergiahoone on parima võimaliku ehituspraktika kohaselt …

Energiatõhusus | Majandus

Euroopa Liidu energiatõhususe üldise eesmärgi seab Euroopa Liidu energiatõhususe direktiiv. Energiatõhususe direktiivi eesmärk on energia tõhusam kasutus energiaahela kõikides etappides, alates energia tootmisest ja selle edastamisest kuni lõpptarbimiseni

Energiatõhusus ja sisekliima | Kliimaministeerium

Energiatõhusus ja sisekliima. Euroopa direktiividega on hoonetele kehtestatud energiatõhususe miinimumnõuded, mis seavad hoonele summaarsed energiatarbimise …

Mis on ENERGIATÕHUSUS: määratlus ja näited

Huvitav, mis on energiatõhusus? Rohelisest ökoloogist saate õppida lihtsat energiatõhususe määratlust ja teada mitmeid näiteid selle kohta meie igapäevases elus. Tähtsus

Energiatõhusus

Energiatõhusus ehk energiakasutuse tõhusus iseloomustab kasuliku ja kulutatud energia suhet. Hoone energiatõhusus on hoone tüüpilise kasutusega seotud energianõudluse …

Energiasääst

Suurema energiatõhususe saavutamiseks võiksite siiski eemaldada tavalised energiat tarbivad lambid ja panna nende asemele LED-lambid. Lühidalt öeldes läheb energiatõhusus kaugemale, see tähendab protsesside optimeerimist vähem energiat tarbides, mis võib tähendada alginvesteeringut, näiteks kui masin tuleb vahetada teise vastu, mis tarbib …

Hoonete energiatõhusus | Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet

Selleks on kehtestatud energiatõhususe miinimumnõuded uutele ja oluliselt rekonstrueeritavatele hoonetele. Miinimumnõuete piirmääral põhineb kuluoptimaalsuse uuringutel ning miinimumnõudeid vaadatakse üle iga …

Majandus

tehnosüsteemi energiatõhususe hindamise ja hinnangu kohta ehitisregistrisse kantavate andmete loetelu ja esitamise kord" eelnõu seletuskiri 1. Sissejuhatus Majandus- ja taristuministri määrus „Hoone energiatõhusust oluliselt mõjutava tehnosüsteemi

Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv 2010/31/EL, 19. mai 2010, hoonete energiatõhususe kohta

EUROOPA PARLAMENDI JA NÕUKOGU DIREKTIIV 2010/31/EL, 19. mai 2010, hoonete energiatõhususe kohta (uuesti sõnastatud) EUROOPA PARLAMENT JA EUROOPA LIIDU NÕUKOGU, võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut, eriti selle artikli 194

Energiatõhusus

A. Energiatõhususe direktiiv 1. Energiatõhususe direktiiv: eesmärgid aastaks 2020 Energiatõhususe direktiiviga (2012/27/EL) kehtestati esimesed siduvad ELi energiatõhususe eesmärgid. Nende eesmärkidega sooviti aastaks 2020 …

Energiatõhusus | Teabelehed Euroopa Liidu kohta | Euroopa …

Energiatõhususe direktiiviga (2012/27/EL) kehtestati esimesed siduvad ELi energiatõhususe eesmärgid. Nende eesmärkidega sooviti aastaks 2020 vähendada primaar- ja lõppenergia tarbimist ELi tasandil 20% …

Energiatõhusus ja sisekliima | Kliimaministeerium

Hoonete energiatõhususe direktiiv näeb ette, et liikmesriigid peavad kirjeldama oma riiklikku arvutusmetoodikat, järgides üldstandardite siseriiklikke lisasid ISO 52000-1, 52003-1, 52010-1, 52016-1 ja 52018-1, mis on välja töötatud Euroopa Standardikomitee (CEN ...

Tasuta pakkumine

Tere tulemast meie toodete kohta päringuid tegema!

Kontaktandmed