1. jaanuaril 1973 ühinesid Euroopa ühendustega Taani, Iirimaa ja Ühendkuningriik, suurendades liikmesriikide arvu üheksani. Araabia riikide ja Iisraeli sõda 1973. aasta oktoobris vallandas Euroopas energiakriisi ja tõi …
Euroopa Liit on püstitanud mitu kliima- ja energiaeesmärki, et vähendada kasvuhoonegaaside heitkoguseid, parandada energiatõhusust ja toetada taastuvate …
Euroopa Ülemkogu ja Euroopa Liidu Nõukogu Tulge nõukogusse külla ja tutvuge hoonetega, kus kohtuvad ELi juhid ning saage teada, kuidas nõukogu kujundab Euroopa tulevikku. Nõukogu külastamiseks võite avastada meie külastuskeskust ja avalikke alasid iseseisvalt või osaleda meie iganädalastel ekskursioonidel.
Euroopa Komisjon avaldas täna Euroopa 2021. aasta innovatsiooni tulemustabeli, mis näitab, et Euroopa innovatsiooni tulemuslikkus paraneb kogu ELis jätkuvalt. Eesti kuulub kiireima arenguga riikide hulka.
Euroopas kasutame energiat igapäevaselt paljudes valdkondades – see on toiteallikaks kõigele meid ümbritsevale, ilma et sellest teinekord isegi aru saame: küte meie kodudes, valgustus meie hoonetes, ühistransport, videomängud, nutitelefoni laadimine jne. Kõik ...
Euroopa Parlament ja nõukogu saavutasid täna esialgse kokkuleppe tugevdada ELi taastuvenergia direktiivi nõudeid. Sellega astub ELi sammu võrra lähemale paketi „Eesmärk 55" lõplikule valmimisele, mis aitab saavutada Euroopa rohelise kokkuleppe ja kava .
Teie Euroopa Nõuanne on üldsusele suunatud nõuandeteenus, mida praegu osutavadEuroopa Kodanike Teenistuse (ECAS) õiguseksperdid vastavalt Euroopa Komisjoniga sõlmitud lepingule. See koosneb 65 sõltumatust juristist, kes kokku valdavad kõiki ELi ametlikke keeli ning on kursis nii ELi kui ka erinevate ELi liikmesriikide õigusega.
Energiasalvestussektor ületab 2030. aastal 500 miljardit dollarit - elektrisõidukite kiire kasutuselevõtuga kogu maailmas on akutehnoloogia ja turg viimase 3 aasta jooksul hüppeliselt kasvanud. Helistama * VIIMANE minut Kõik uudised Esitage kuulutused Meist
See, et Euroopa Parlament valib Euroopa Komisjoni presidendi, on ette nähtud Euroopa Liidu Lepingu artiklis 14. Parlamendi kodukorra artikkel 128 näeb ette, et komisjoni presidendi kandidaadi esitab Euroopa Ülemkogu, kes tutvustab parlamendile enne
14. juulil 2021 võttis Euroopa Komisjon vastu õigusaktide paketi „Eesmärk 55", millega muudeti kehtivaid kliima- ja energiaalaseid õigusakte. Eesmärk on vähendada ELi …
Euroopa Parlament töötab välja ja võtab vastu seadusi, mis kaitsevad kõiki Euroopa Liidu kodanikke. Seadusandlikke ettepanekuid esitab Euroopa Komisjon ning läbirääkimised õigusaktide lõpliku sõnastuse üle toimuvad Euroopa Parlamendi ja …
Euroopa raudtee ühisettevõte toetab raudteealaseid teadusuuringuid ja innovatsiooni, et muuta ELi raudteevõrk integreeritumaks, kestlikumaks ja usaldusväärsemaks. Lisateave. Ülevaade Funktsioon: Euroopa raudtee ühisettevõtte (EU-Rail) eesmärk on luua integreeritud süsteemse lähenemisviisi abil suure läbilaskevõimega, paindlik, erinevaid …
Taastuvenergia peab 2030. aastaks moodustama energiatarbimisest 45%. Energia lõpptarbimist tuleb vähendada 40% ja primaarenergia tarbimist 42,5%. Parlament on …
Euroopa Liitu kuulub 27 liikmesriiki. Milline on aga Euroopa Liiduga ühinemise protsess? Riik peab vastama reale tingimustele, esimene neist on see, et riik peab olema osa Euroopast. Lisaks sellele peab riik olema demokraatlik ja austama ELi väärtuseid. Samuti
Euroopa roheline kokkulepe on ühtlasi teeviit COVID-19 pandeemiast ülesaamiseks. Kolmandik 1,8 triljoni euro suurusest investeeringuportfellist, mis on välja käidud …
Eesti: 2024. aasta Euroopa Parlamendi valimiste tulemused koos andmetega kohtade jaotuse kohta riigi erakondade ja fraktsioonide kaupa, valimisaktiivsuse ja soolise jaotuse kohta. Hinnangud: Riiklike hinnangute ja/või küsitlustulemuste põhjal tehtud kompilatsioon, mille Verian on koostanud Euroopa Parlamendi heakskiidul, toetudes tuntud ja …
Investeerime Euroopa säästva energia tulevikku. EL toetab aktiivselt Euroopa muutumist vähese CO 2 -heitega ühiskonnaks ning ajakohastab eeskirju, et hõlbustada puhtale …
Euroopa on maailmajagu ja looduslik-kultuuriline regioon, mis hõlmab Euraasia mandri poolsaaretaolise lääneosa koos ümbritsevate saartega. Loodusgeograafilist Euroopat piiravad põhjast Põhja-Jäämere ääremered, läänest ja lõunast Atlandi ookean ning selle ...
Puhtam ja turvalisem Euroopa gaasiturg Gaasituru reform tagab, et vähese CO 2 -heitega gaasid ja vesinik jõuavad kõikjale Euroopas. Reformide abil luuakse vesinikuturg, millel on keskne roll heitkoguste vähendamisel suure saastetasemega sektorites, nagu rasketööstus ja transport.
Euroopa mageveevarud on üha suurema surve all ning sajandeid kestnud inimtegevus on oluliselt muutnud Euroopa rannikut ja merd. See on muutnud ranniku- ja mereökosüsteemide keskkonda, põhjustades veereostust ja eutrofeerumist (toitainetega rikastumist), elurikkuse vähenemist, maastiku vaesumist ja ranniku erosiooni.
18. Euroopa Ülemkogu kordab vajadust suurendada investeeringuid energiatõhususse, tulevikukindlasse energiataristusse, sealhulgas energiaühendustesse, energia …
Komisjon tegi ettepaneku viia hoonete energiatõhususe eeskirjad kooskõlla Euroopa rohelise kokkuleppega ja muuta 2050a ELi hooned heitevabaks. Ettepanek hõlbustab …
ELi eelarve koondab vahendid ja sellest toetakse kõiki ELi riike, nende kodanikke ja rohkemgi veel, tugevdades seeläbi Euroopa majandust ja geopoliitilist positsiooni. EL võtab vastu pikaajalised kulukavad ehk mitmeaastased finantsraamistikud, milles määratakse kindlaks ELi kuluprioriteedid ja -piirangud mitmeks aastaks.
Euroopa metsade hävimise põhjusteks on metsade muutmine põllumaaks (15%) ja kariloomade karjatamine (20%). Linnastumine Linnade ja infrastruktuuri areng, sealhulgas ehitustööd ja teede laiendamine, on maailma metsade hävimise kolmas suurim põhjus
ELi muutmine nüüdisaegseks, tõhusaks ja konkurentsivõimeliseks majanduseks rohelise kokkuleppe kaudu ning kuidas tööstusstrateegia juhib rohe- ja digipööret Euroopa roheline kokkulepe on ELi uus majanduskasvu strateegia, mille eesmärk on muuta EL õiglasemaks ja jõukamaks ühiskonnaks, mille majandus on nüüdisaegne, ressursitõhus ja …
13. september 2023 – Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen peab Euroopa Parlamendi ees 2023. aasta kõne olukorrast Euroopa Liidus Praegu on aeg näidata noorele põlvkonnale, et suudame ehitada maailmajao, kus sa võid olla sina ise, armastada ...
Euroopa Liit kaasrahastab ka piiriüleseid säästva turismi projekte, mille eesmärk on Euroopa turismivõimalusi mitmekesistada. 18-aastastele noortele mõeldud algatus „DiscoverEU" võimaldab koos mitme muu turismi edendamise programmiga reisida ELis ja 2.
Euroopa Komisjon pakub välja ka ELi digiidentiteedikukru prototüübi, nagu on sätestatud kavandatavas Euroopa digiidentiteedi määruses. Miks see on vajalik? E-identimise süsteemidel, mida ELi valitsused praegu pakuvad, on mitu olulist puudust: need ei ole kättesaadavad kõikidele, sageli piirduvad need internetipõhiste avalike teenustega ega …
Teave selle kohta, milline on Euroopa Keskpanga roll euro haldamisel, kes toodab euro pangatähti ja münte ning millised on võltsimisvastased meetmed. Ülemaailmsete finantstehingute puhul (välja arvatud eurodes nomineeritud euroala sisesed maksed) on …
Uus hoog elukestvale õppele Euroopa oskusteaasta annab uue hoo, et saavutada ELi 2030. aasta sotsiaalsed eesmärgid, et vähemalt 60% täiskasvanutest osaleks igal aastal koolitusel ja vähemalt 78% tööhõives.Algatus aitab kaasa ka 2030. aasta digikompassi eesmärkide saavutamisele, mille kohaselt antakse ELis 2030. aastaks vähemalt 80%-le …
Teadusuuringute programm „Euroopa horisont" pakub ka edaspidi tippteadlastele ja novaatoritele väärtuslikku tuge, et tagada roheline, terve ja vastupidav Euroopa. Näiteks on Euroopa missioonide eesmärk saavutada 2030. aastaks kolm miljonit vähist päästetud elu, 100 kliimaneutraalset linna, puhtad ookeanid, mered ja siseveed, terve pinnas ja tervislik …
Kliimamuutuste küsimustes on Euroopa Parlament tavaliselt institutsioonidevahelistel läbirääkimistel Euroopa Ülemkoguga osalenud ELi meetmete ulatuse suurendamist pooldavate seisukohtadega. Enne 2015. aasta kliimakonverentsi COP21 nõudis parlament korduvalt, et rahvusvahelise lennunduse ja laevanduse heitkoguseid asutaks kiiremas …
Pakett „Eesmärk 55": kuidas Euroopa muutub energiatõhusamaks. EL vajab energiasüsteemi ümberkujundamist, et tulemuslikult vähendada kasvuhoonegaaside …
Kohalikud omavalitsused kutsuvad Euroopa Komisjoni üles esitama konkreetsed eesmärgid energiaostuvõimetuse vähendamiseks aastaks 2030 ja selle kaotamiseks aastaks 2050. …
Euroopa päeval, 9. mail saab orienteeruda erinevates Eesti linnades, elada kaasa „Rohelend Rakett 69-ga" konkursi finalistidele ja kultuuriprogrammidele kuues linnas ning arutleda president Alar Karisega euroopalike väärtuste üle.
Euroopa teadusruumi eesmärk on luua ELi teadusuuringute, innovatsiooni ja tehnoloogia ühtne turg. Küpsiseid kasutame selleks, et nõukogu veebisaidi sirvimine oleks nii mugav kui võimalik. Teatavaid küpsiseid kasutatakse veebisaidi külastuste statistiliste mis ...
Euroopa rahutagamisrahastu on eelarveväline vahend, mille eesmärk on suurendada liidu suutlikkust ennetada konflikte, tagada rahu ja tugevdada rahvusvahelist julgeolekut, võimaldades rahastada sõjalise või kaitsepoliitilise tähendusega operatiivtegevust ühise välis- ja julgeolekupoliitika (ÜVJP) raames.
Viimase Eurobaromeetri uuringu põhjal peab 63% Eesti elanikest Euroopa Liitu usaldusväärseks. Enim usaldatud Euroopa Liidu institutsioon on Euroopa Keskpank, mida usaldab 70% Eesti elanikest. Teiste suuremate institutsioonide, sh Euroopa Komisjoni puhul on see on 60% lähedal.
Tere tulemast meie toodete kohta päringuid tegema!